Från Lavella till OnceWall på Smögen

På Smögen har Peter bytt sin gamla fasad i Lavellaspont mot en ny fräsch från OnceWall. Den tidigare fasaden som var lite gulaktig och slät har istället blivit strålande vit med trästruktur.

Det finns få, om några, material som matchar OnceWall när det kommer till att stå emot tidens tand och elementens ständiga nötande, så vi önskar Peter lycka till med sin fasad och vi hoppas och tror han kommer vara mycket nöjd under lååång tid framöver:-)

OC Bygg:s lokaler syns på andra sidan viken.

Relaterat

Traditionell ytterpanel

Utanför Svanesund på Orust hittar vi denna helt fantastiska förvandling från eternit till underhållsfri ytterpanel i form av Exklusivpanelen från

Fasad med trästruktur

Ny fasad med trästruktur

Med Emil i Lönneberga alldeles inpå knuten har denna fina 70-tals villa fått ny fasad med trästruktur. Det är den